Polityka prywatności

Aby korzystać z naszej strony musisz zakceptować politykę prywatności oraz RODO.
czytaj więcej
Akceptuj Rezygnuj

Raport bieżący nr 22/2023 – Podpisanie Listu intencyjnego dotyczącego pośredniego nabycia przez RESBUD SE pakietu kontrolnego spółki JSC Elektroqishloqqurilish z siedzibą w Taszkiencie

Z dn. 04.08.2023

Raport bieżący nr 22/2023 – Podpisanie Listu intencyjnego dotyczącego pośredniego nabycia przez RESBUD SE pakietu kontrolnego spółki JSC Elektroqishloqqurilish z siedzibą w Taszkiencie

Podstawa prawna: art. 17 ust.1 MAR – Informacje poufne

 

W nawiązaniu do raportów bieżących nr 13/2022 z dnia 9 września 2022 r. oraz  nr 1/2023 z 9 stycznia 2023 r., Zarząd RESBUD SE („Spółka”, „Emitent”) informuje, że w dniu 3 sierpnia 2023r. Spółka podpisała z URALSKA ENERGETYCZNO-BUDOWLANA SPÓŁKA AKCYJNA (UESK AO) z siedzibą w Jekaterynburgu (Rosja) list Intencyjny dotyczący zakupu 100% udziałów w spółkach GRID SOLUTIONS Sp. z o.o. z siedzibą w Taszkiencie oraz UNITED GRID SOLUTIONS Sp. z o.o. z siedzibą w Taszkiencie posiadających bezpośrednio 95 144  akcji, reprezentujących 58,41 % kapitału zakładowego spółki JSC ELEKTRQISHLOQQURILISH siedzibą w Taszkiencie, Uzbekistan m. Taszkient , 100187, ul. Buyuk Ipak Yuli 274, wpisana do jednolitego państwowego rejestru podmiotow gospodarczych pod numerem 000336-04 („ELEKTRQISHLOQQURILISH”).

W ramach rozliczenia ceny nabycia akcji spółki ELEKTRQISHLOQQURILISH, RESBUD SE oraz Conpol sp. z o.o. jako spółka zależna Emitenta przeniosą na URALSKA ENERGETYCZNO-BUDOWLANA SPÓŁKA AKCYJNA (UESK AO) 100% udziałów  spółki zależnej ENERGOKOMPLEKT OOO z siedzibą w Jekaterynburgu, wchodzącej w skład Grupy RESBUD.

Zawarcie transakcji objętej zawartym listem intencyjnym spowoduje wyłączenia rosyjskiej spółki ENERGOKOMPLEKT OOO z siedzibą w Jekaterynburgu z Grupy RESBUD, przy jednoczesnym nabyciu przez Emitenta pakietu większościowego spółki JSC ELEKTRQISHLOQQURILISH z siedzibą w Taszkiencie. ELEKTRQISHLOQQURILISH działa w sektorze elektroenergetyki, zajmując się produkcją, budową, instalacją i modernizacją linii energetycznych (PTL) w Republice Uzbekistanu. ELEKTRQISHLOQQURILISH jest uważana za jednego z wiodących wykonawców obiektów sieci elektroenergetycznej w Azji Środkowej.

Zamknięcie transakcji planowane jest do końca 31 sierpnia 2023 r., a ostateczne parametry transakcji będą uzależnione od wyników prowadzonych obecnie negocjacji oraz wyników prac prowadzonych przez zaangażowanych audytorów oraz doradców.

Do góry