Polityka prywatności

Aby korzystać z naszej strony musisz zakceptować politykę prywatności oraz RODO.
czytaj więcej
Akceptuj Rezygnuj

Spółki z Grupy RESBUD SE podpisały umowę oraz list intencyjny na realizację znaczących kontraktów

29.11.2023

Spółki z Grupy RESBUD SE podpisały umowę oraz list intencyjny na realizację znaczących kontraktów

RESBUD SE i jej spółka zależna Conpol Sp. z o.o. podpisały kontrakt na przebudowę i modernizację pensjonatu w Interlaken w Szwajcarii. Z kolei Elektrqishloqqurilish JSC, spółka której pakiet kontrolny RESBUD SE przejął we wrześniu br., podpisała list intencyjny na budowę w Uzbekistanie kompleksu budynków mieszkalnych o łącznej powierzchni mieszkalnej ok. 22 000 m².

Łączna wartość umowy na wykonanie robót budowlanych w ramach inwestycji polegającej na kompleksowej przebudowie i modernizacji istniejącego pensjonatu w Interlaken w Szwajcarii, wynosi 1,6 mln CHF (ok. 7,2 mln zł). Termin realizacji umowy określono na lipiec 2024 r. Wykonawcami umowy są RESBUD SE i jej spółka zależna Conpol Sp. z.o.o., zamawiającym jest spółka „Vasilina” SEK AG z siedzibą w Faulensee w Szwajcarii.

Podpisany list intencyjny dotyczy zawarcia z LLC „Lord Rings-aflotun” z siedzibą w Taszkiencie umowy na budowę kompleksu budynków mieszkalnych o łącznej powierzchni mieszkalnej ok. 22.000 m². Dokument podpisany został przez Elektrqishloqqurilish JSC z siedzibą w Taszkiencie, tj. spółkę zależną RESBUD SE. Na potrzeby realizacji tego kontraktu zostanie utworzona spółka celowa, w której większościowy pakiet udziałów posiadać będzie Elektrqishloqqurilish JSC. Spółka ta wniesie do nowopowstałej spółki teren pod realizację inwestycji. Szczegółowe warunki realizacji inwestycji zostaną uregulowane w docelowej umowie dotyczącej budowy kompleksu mieszkalnego, zawartej pomiędzy spółką celową a wykonawcą inwestycji.

Zarówno zawarta umowa na przebudowę i modernizację pensjonatu w Interlaken w Szwajcarii, jak i podpisany list intencyjny dot. budowy w Uzbekistanie kompleksu budynków mieszkalnych o łącznej powierzchni mieszkalnej ok. 22 000 m², są bardzo dobrymi informacjami dla naszych akcjonariuszy, dowodzącymi dynamicznego rozwoju RESBUD SE po zamknięciu etapu transformacji naszego portfolio. Ich realizacja będzie stanowiła znaczący udział w portfelu zamówień realizowanych przez Grupę RESBUD SE – mówi Krzysztof Długosz, Prezes Zarządu RESBUD SE.

 

O spółce Elektrqishloqqurilish JSC

6 września 2023 r. spółka RESBUD SE oraz jej spółka zależna Conpol Sp. z o.o. podpisały
z Uralską Energetyczno-Budowlaną Spółką Akcyjną („UESK AO”) umowę zakupu 100% udziałów w dwóch spółkach: Grid Solutions Sp. z o.o. oraz United Grid Solutions Sp. z o.o., posiadających bezpośrednio 58,41 proc. akcji spółki Elektrqishloqqurilish JSC.

Elektrqishloqqurilish JSC jest spółką działającą w sektorze elektroenergetyki, zajmującą się produkcją, budową, instalacją i modernizacją linii energetycznych (PTL) oraz budową podstacji energetycznych w Republice Uzbekistanu. Spółka Elektrqishloqqurilish JSC jest uważana za jednego z wiodących wykonawców obiektów sieci elektroenergetycznej w Azji Środkowej – wykonywała prace energoelektryczne dla takich firm produkcyjnych jak: Hyundai Engineering, Eriell, Hengyuan Group Co. Ltd. czy Lukoil. Przedsiębiorstwo posiada w swoich aktywach Fabrykę Konstrukcji Żelaznych Namangan, Fabrykę Wyrobów Betonowych Kuvasoy, Zakład Produkcji Urządzeń Technologicznych w Taszkiencie i inne aktywa.

O Conpol Sp. z o.o.

Conpol Sp. z o.o. posiada szerokie kompetencje w zakresie budownictwa inżynieryjnego i energetycznego, a także produkcji betonu i asfaltu. Spółka obecnie prowadzi z sukcesem działalność na polskim rynku, uczestnicząc jako wykonawca w inwestycjach z zakresu budownictwa kubaturowego, inżynieryjnego i drogowego.

Do najważniejszych realizacji Spółki należą m.in.: rozbudowa Międzynarodowego Terminala Pasażerskiego Kraków–Balice, budowa autostrady A1 na odcinku Tuszyn-Pyrzowice (odcinek G), wykonanie obiektów inżynieryjnych (mosty, wiadukty) wraz z infrastrukturą towarzyszącą na linii kolejowej E59 (odcinek Leszno-Czempiń), wykonanie robót budowlanych na odcinku linii E30 Kraków Mydlniki–Kraków Główny Towarowy, budowa obiektów mostowych na obwodnicy Szczecinka, obiektów inżynieryjnych na trasie S-3 na odcinku Jawor-Legnica, budowa obiektów inżynieryjnych (mosty) oraz dostawa 200.000 m3 betonu na potrzeby ich realizacji na obwodnicy Ełku (w ramach drogi ekspresowej S61 Via Baltica, biegnącej z Warszawy do Tallina w Estonii), a także dostawa betonu dla generalnego wykonawcy trasy S-8 (odcinek Radziejowice-Janki) dla firmy Strabag.

RESBUD SE

RESBUD SE to nowoczesny, dynamicznie rozwijający się europejski holding, działający na rynku budownictwa, elektroenergetyki i inżynierii lądowej oraz dostaw materiałów dla sektora budowlanego i energetycznego, notowany na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie od 2007 roku. Łączy nowoczesne podejście do biznesu z 70-letnim doświadczeniem w przemyśle budowlanym. Wchodzące w skład jego portfolio inwestycyjnego spółki (Conpol Sp. z o.o., Uniwersim Sp. z o.o. oraz United Grid Solutions i Grid Solutions, które dysponują 58,41% akcji Elektrqishloqqurilish JSC z siedzibą w Taszkiencie), zajmują się przede wszystkim: budową obiektów inżynierii lądowej na traktach drogowych i kolejowych, wznoszeniem konstrukcji żelbetowych, robotami budowlanymi, inżynierią lądową, produkcją mas bitumicznych i betonów, produkcją, budową, instalacją i modernizacją linii energetycznych oraz budową podstacji energetycznych, a także dostawą materiałów i sprzętu dla dużych inwestycji infrastrukturalnych.

Do góry