Polityka prywatności

Aby korzystać z naszej strony musisz zakceptować politykę prywatności oraz RODO.
czytaj więcej
Akceptuj Rezygnuj

Spółka z Grupy RESBUD zawarła kolejne kontrakty na produkcję i sprzedaż elementów betonowych oraz metalowych o łącznej wartości około 1,5 mln EUR

29.12.2023

Spółka z Grupy RESBUD zawarła kolejne kontrakty na produkcję i sprzedaż elementów betonowych oraz metalowych o łącznej wartości około 1,5 mln EUR

Należąca do RESBUD SE, spółki notowanej na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie, uzbecka spółka Elektrqishloqqurilish JSC zawarła w IV kwartale 2023 r. kolejne kontrakty na dostawy elementów betonowych oraz metalowych do budowy sieci trakcyjnych na rynkach środkowoazjatyckich. Łączna wartość zawartych umów wynosi około 1,5 mln EUR.

 

Przedmiotem kontraktów jest przede wszystkim produkcja i dostawa żelbetu, wyrobów żelbetowych oraz konstrukcji metalowych, a także dostawa trójstronnych pryzmatycznych słupów komunikacyjnych.

Umowy zawarto z przedsiębiorstwami działającymi na rynkach uzbeckim i tadżyckim, m.in. ze spółką „Hududiy elektr tarmoqlari” AJ (Regionalne Sieci Energetyczne SA) i jej oddziałami regionalnymi. Jest to spółka akcyjna utworzona przez Prezydenta Republiki Uzbekistanu. Jej głównym zadaniem jest zarządzanie przedsiębiorstwami regionalnych sieci elektroenergetycznych oraz dystrybucja i sprzedaż energii elektrycznej odbiorcom końcowym. Poprzez 12 oddziałów regionalnych, 2 przedsiębiorstwa regionalnych sieci elektroenergetycznych oraz 224 okręgowe i miejskie przedsiębiorstwa, spółka zarządza liniami przesyłowymi o łącznej długości ponad 270 tys. km i blisko 96 tys. punktów transformatorowych.

– Zawarcie przez naszą uzbecką spółkę kolejnych umów z kluczowymi uzbeckimi przedsiębiorstwami użyteczności publicznej potwierdza silną pozycję Elektrqishloqqurilish JSC na rodzimym rynku. Prowadzona transformacja i restrukturyzacja spółki zaczyna przynosić wymierne efekty. Spółka cały czas posiada bardzo duży potencjał rozwojowy i może oferować swoje produkty i usługi także na sąsiednich, równie dynamicznie rozwijających się rynkach – powiedział Krzysztof Długosz, Prezes Zarządu RESBUD SE.

W ostatnim czasie Elektrqishloqqurilish JSC otrzymało referencje od „O‘Zbekiston Milliy Elektr Tarmoqlari” AJ („Krajowe Sieci Elektryczne Uzbekistanu”) za budowę linii i podstacji elektroenergetycznych o napięciu 110-500 kV, które potwierdzają najwyższą jakość usług świadczonych przez spółkę.

 

O spółce Elektrqishloqqurilish JSC

6 września 2023 r. spółka RESBUD SE oraz jej spółka zależna Conpol Sp. z o.o. podpisały
z Uralską Energetyczno-Budowlaną Spółką Akcyjną („UESK AO”) umowę zakupu 100% udziałów w dwóch spółkach: Grid Solutions Sp. z o.o. oraz United Grid Solutions Sp. z o.o., posiadających bezpośrednio 58,41 proc. akcji spółki Elektrqishloqqurilish JSC.

Elektrqishloqqurilish JSC jest spółką działającą w sektorze elektroenergetyki, zajmującą się produkcją, budową, instalacją i modernizacją linii energetycznych (PTL) oraz budową podstacji energetycznych w Republice Uzbekistanu. Spółka Elektrqishloqqurilish JSC jest uważana za jednego z wiodących wykonawców obiektów sieci elektroenergetycznej w Azji Środkowej – wykonywała prace energoelektryczne dla takich firm produkcyjnych jak: Hyundai Engineering, Eriell, Hengyuan Group Co. Ltd. czy Lukoil. Przedsiębiorstwo posiada w swoich aktywach Fabrykę Konstrukcji Żelaznych Namangan, Fabrykę Wyrobów Betonowych Kuvasoy, Zakład Produkcji Urządzeń Technologicznych w Taszkiencie i inne aktywa.

RESBUD SE

RESBUD SE to nowoczesny, dynamicznie rozwijający się europejski holding, działający na rynku budownictwa, elektroenergetyki i inżynierii lądowej oraz dostaw materiałów dla sektora budowlanego i energetycznego, notowany na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie od 2007 roku. Łączy nowoczesne podejście do biznesu z 70-letnim doświadczeniem w przemyśle budowlanym. Wchodzące w skład jego portfolio inwestycyjnego spółki (Conpol Sp. z o.o., Uniwersim Sp. z o.o. oraz Elektrqishloqqurilish JSC z siedzibą w Taszkiencie – poprzez spółki: Grid Solutions LLC oraz United Grid Solutions LLC), zajmują się przede wszystkim: budową obiektów inżynierii lądowej na traktach drogowych i kolejowych, wznoszeniem konstrukcji żelbetowych, robotami budowlanymi, inżynierią lądową, produkcją mas bitumicznych i betonów, produkcją, budową, instalacją i modernizacją linii energetycznych oraz budową podstacji energetycznych, a także dostawą materiałów i sprzętu dla dużych inwestycji infrastrukturalnych.

 

Kontakt dla mediów: media@resbud.pl

Kontakt IR: ir@resbud.pl

Do góry