Polityka prywatności

Aby korzystać z naszej strony musisz zakceptować politykę prywatności oraz RODO.
czytaj więcej
Akceptuj Rezygnuj

RESBUD SE: w 2023 roku uzbecka spółka z Grupy RESBUD zawarła kontrakty o wartości ponad 21 mln USD

11.01.2024

RESBUD SE: w 2023 roku uzbecka spółka z Grupy RESBUD zawarła kontrakty o wartości ponad 21 mln USD

Z początkiem stycznia 2024 roku Zarząd RESBUD SE podsumował kontrakty budowlane zawarte w ubiegłym roku przez Elektrqishloqqurilish JSC – spółkę której pakiet kontrolny RESBUD SE przejął we wrześniu 2023 roku. Łączna wartość umów podpisanych w minionym roku przez jednego z wiodących wykonawców obiektów sieci elektroenergetycznej w Azji Środkowej przekracza 21 mln USD.   

Już po włączeniu Elektrqishloqqurilish JSC do Grupy RESBUD spółka podpisała m.in. list intencyjny na budowę w Uzbekistanie kompleksu budynków mieszkalnych o łącznej powierzchni mieszkalnej wynoszącej ok. 22 000 m2, umowę na realizację prac przy budowie linii napowietrznych 500 kV z podstacji Koltsevaya do podstacji Tashkient i z GES-20 do podstacji Koltsevaya, kontrakt na dostawę konstrukcji żelbetowych, wież transmisyjnych 110 kV wraz z osprzętem oraz budowę linii przesyłowej energii elektrycznej 110kV dla nowej pompowni Avval-Lagoh, a także umowę na wykonanie prac w ramach projektu budowy linii napowietrznej 220 kV na odcinku Podstacja „Sherabad-2” – Podstacja „Surkhan-500”.

Tylko od przejęcia przez Grupę RESBUD pakietu kontrolnego uzbeckiej spółki we wrześniu minionego roku, kwota zawartych kontraktów wyniosła blisko 9 mln USD. Łączna wartość podpisanych w 2023 roku przez Elektrqishloqqurilish JSC umów przekroczyła 21 mln USD.

– W ostatnich miesiącach wyraźnie można zauważyć efekty prowadzonej przez nas restrukturyzacji Elektrqishloqqurilish JSC, które przekładają się na rosnącą liczbę kontraktów zawartych przez spółkę. Wykształcona i doświadczona kadra oraz kompleksowe zaplecze techniczne i maszynowe pozwalają nam na oferowanie naszym kontrahentom na rynkach środkowoazjatyckich szerokiego zakresu profesjonalnych usług i produktów. Jesteśmy przekonani, że w rozpoczynającym się 2024 roku nasza uzbecka spółka będzie zwiększała swój portfel zamówień. Pozwoli to Elektrqishloqqurilish JSC w pełni wykorzystać swój potencjał i wzmocnić silną pozycję spółki na dynamicznie rozwijających się rynkach środkowoazjatyckich – powiedział Krzysztof Długosz, Prezes Zarządu RESBUD SE.

W ostatnim czasie spółka Elektrqishloqqurilish JSC otrzymała referencje od „O‘Zbekiston Milliy Elektr Tarmoqlari” AJ („Krajowe Sieci Elektryczne Uzbekistanu”) za budowę linii i podstacji elektroenergetycznych o napięciu 110-500 kV, które potwierdzają najwyższą jakość usług świadczonych przez spółkę wchodzącą w skład Grupy RESBUD.

O spółce Elektrqishloqqurilish JSC

Elektrqishloqqurilish JSC jest spółką działającą w sektorze elektroenergetyki, zajmującą się produkcją, budową, instalacją i modernizacją linii energetycznych oraz budową podstacji energetycznych w Republice Uzbekistanu, a także produkcją wyrobów stalowych i żelbetowych. Spółka zatrudnia ok. 900 osób, a jej park maszynowy liczy 430 maszyn, w tym m.in. ciężarówki, buldożery, żurawie samochodowe, maszyny hydrauliczne, koparki czy mobilne stacje zasilania. Rozwinięta logistyka wewnętrzna firmy zapewnia sprawne funkcjonowanie wszystkich działów spółki i optymalne wykorzystanie jej możliwości i zasobów.

Elektrqishloqqurilish JSC jest uważana za jednego z wiodących wykonawców obiektów sieci elektroenergetycznej w Azji Środkowej – wykonywał prace energoelektryczne dla takich firm produkcyjnych jak: Hyundai Engineering, Eriell, Hengyuan Group Co. Ltd. czy Lukoil. Przedsiębiorstwo posiada w swoich aktywach Fabrykę Konstrukcji Żelaznych Namangan, Fabrykę Wyrobów Betonowych Kuvasoy, Zakład Produkcji Urządzeń Technologicznych w Taszkencie i inne aktywa.

RESBUD SE

RESBUD SE to nowoczesny, dynamicznie rozwijający się europejski holding, działający na rynku budownictwa, elektroenergetyki i inżynierii lądowej oraz dostaw materiałów dla sektora budowlanego i energetycznego, notowany na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie od 2007 roku. Łączy nowoczesne podejście do biznesu z 70-letnim doświadczeniem w przemyśle budowlanym. Wchodzące w skład jego portfolio inwestycyjnego spółki (Conpol Sp. z o.o., Uniwersim Sp. z o.o. oraz Elektrqishloqqurilish JSC z siedzibą w Taszkiencie – poprzez spółki: Grid Solutions LLC oraz United Grid Solutions LLC), zajmują się przede wszystkim: budową obiektów inżynierii lądowej na traktach drogowych i kolejowych, wznoszeniem konstrukcji żelbetowych, robotami budowlanymi, inżynierią lądową, produkcją mas bitumicznych i betonów, produkcją, budową, instalacją i modernizacją linii energetycznych oraz budową podstacji energetycznych, a także dostawą materiałów i sprzętu dla dużych inwestycji infrastrukturalnych.

 

Kontakt dla mediów: media@resbud.pl

Kontakt IR: ir@resbud.pl

Do góry