Polityka prywatności

Aby korzystać z naszej strony musisz zakceptować politykę prywatności oraz RODO.
czytaj więcej
Akceptuj Rezygnuj

KPMG Baltics OÜ nowym audytorem RESBUD SE

01.12.2021

KPMG Baltics OÜ nowym audytorem RESBUD SE

RESBUD SE – europejski holding, działający na rynku budownictwa, energetyki i inżynierii lądowej, a także produkcji, logistyki oraz dostaw materiałów i urządzeń dla sektora budowlanego i energetycznego – wybrał firmę KPMG Baltics OÜ na nowego audytora. Decyzję tę podjęli akcjonariusze Spółki na Zwyczajnym Walnym Zgromadzeniu, które odbyło się 12 października 2021 roku. Umowa z nowym audytorem została zawarta 1 grudnia br.

W trakcie ostatniego Zwyczajnego Walnego Zgromadzenia, akcjonariusze Spółki zatwierdzili również jej raport roczny za 2020 rok, podjęli uchwałę w przedmiocie pokrycia straty za ubiegły rok oraz odwołali dotychczasowego audytora. Głównym powodem rozwiązania tej umowy było przejęcie przez RESBUD SE 100% udziałów w spółkach: Energokomplekt OOO, Conpol sp. z o.o. oraz Uniwersim sp. z o.o. Tymczasem porozumienie z poprzednim audytorem, firmą Number RT OÜ, dotyczyło badania jednostkowego sprawozdania finansowego. Mając na uwadze potrzebę konsolidacji, która powstała na skutek nabycia udziałów w spółkach zależnych, mających siedzibę na terenie różnych jurysdykcji, Spółka dokonała wyboru nowego audytora.

Od 1 grudnia 2021 r. funkcję audytora RESBUD SE obejmie firma KPMG w Estonii.

 

Kontakt dla mediów: media@resbud.ee

Relacje inwestorskie: ir@resbud.ee

 

O Spółce

RESBUD SE to nowoczesny, dynamicznie rozwijający się europejski holding, działający na rynku budownictwa, energetyki i inżynierii lądowej, a także produkcji, logistyki oraz dostaw materiałów dla sektora budowlanego i energetycznego. Spółka notowana jest na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie od września 2007 roku. Łączy nowoczesne podejście do biznesu z 70-letnim doświadczeniem w przemyśle budowlanym.

Wchodzące w skład jego portfolio inwestycyjnego spółki (Energokomplekt OOO, Conpol sp. z o.o. oraz Uniwersim sp. z o.o.) zajmują się przede wszystkim: budową obiektów inżynierii lądowej na traktach drogowych i kolejowych, wznoszeniem konstrukcji żelbetowych, robotami budowlanymi, inżynierią lądową, produkcją mas bitumicznych i betonów, a także dostawą materiałów i sprzętu dla dużych inwestycji infrastrukturalnych, w tym urządzeń do budowy oraz modernizacji instalacji energetycznych.

Do góry