Polityka prywatności

Aby korzystać z naszej strony musisz zakceptować politykę prywatności oraz RODO.
czytaj więcej
Akceptuj Rezygnuj

Spółka zależna od RESBUD SE podpisała umowę na wykonanie prac w ramach projektu budowy linii napowietrznej 220 kV na odcinku Podstacja „Sherabad-2” — Podstacja „Surkhan-500”

Z dn. 22.09.2023

Spółka zależna od RESBUD SE podpisała umowę na wykonanie prac w ramach projektu budowy linii napowietrznej 220 kV na odcinku Podstacja „Sherabad-2” — Podstacja „Surkhan-500”

15 września br. spółka JSC „Elektrqrqishloqqurilish” podpisała umowę z „HEX Solar” LLC na wykonanie prac w ramach projektu „Budowa linii napowietrznej 220 kV Podstacja »Sherabad-2« — Podstacja »Surkhan-500«” o wartości ok. 5,8 mln zł. Prace powinny zakończyć się w dn. 30 listopada 2023 r. Uzbecka spółka JSC „Elektrqrqishloqqurilish” wchodzi w skład Grupy RESBUD SE od września br., kiedy to polska spółka przejęła 58,41 % jej udziałów. Podpisana umowa ma znaczący udział w portfelu zamówień realizowanych przez RESBUD SE, wpływa na utrzymanie bieżących przychodów, a także zwiększy przyszłe dochody i wyniki Grupy.  

 

6 września 2023 r. spółka RESBUD SE, notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie, oraz jej spółka zależna Conpol Sp. z o.o. podpisały z Uralską Energetyczno-Budowlaną Spółką Akcyjną („UESK AO”) umowę zakupu 100% udziałów w dwóch spółkach: Grid Solutions LLC oraz United Grid Solutions LLC, posiadających bezpośrednio 58,41 proc. akcji spółki JSC „Elektrqrqishloqqurilish”, działającej w sektorze elektroenergetyki i zajmującej się produkcją, budową, instalacją, a także modernizacją linii energetycznych (PTL) oraz budową podstacji energetycznych w Republice Uzbekistanu.

Szczegóły podpisanej umowy z „HEX Solar” LLC

15 września br. JSC „Elektrqrqishloqqurilish” podpisała umowę z firmą „HEX Solar” LLC, mającą swoją siedzibę w Chinach. W ramach podpisanej umowy spółka zależna od RESBUD SE wykona linię napowietrzną 220 kV na odcinku Podstacja „Sherabad-2” — Podstacja „Surkhan-500”, a prace powinny zakończyć się pod koniec listopada 2023 r. Wartość zawartego kontraktu sięga 5,8 mln zł. W zakres prac zrealizowanych przez JSC „Elektrqrqishloqqurilish” wchodzi dostawa i montaż linii WN 220 kV na odcinku 20 km.

Generalnym wykonawcą projektu pn. „Budowa linii napowietrznej 220 kV Podstacja »Sherabad-2« — Podstacja »Surkhan-500«” jest LLC „HEX Solar”, spółka będąca częścią China Machinery Engineering Corporation („CMEC”), dużego chińskiego koncernu inżynieryjno-handlowego. Zamawiającym jest Masdar Clean Energy, spółka założona w 2006 r., będąca światowym liderem w dziedzinie energii odnawialnej i zrównoważonego rozwoju. Jej udziałowcami są trzej wiodący liderzy energii w Zjednoczonych Emiratach Arabskich – Abu Dhabi National Oil Company (ADNOC) , Mubadala Investment Company i Abu Dhabi National Energy Company PJSC (TAQA).

Wyżej wspomniana budowa jest elementem szerszej inwestycji, dzięki której zostanie usprawniona niezawodność zasilania odbiorców energii z bloku energetycznego Surkhandarya. Realizacja zadania umożliwi również zwiększenie efektywności kosztowej  oraz niezawodności dostaw energii do obiektów i ludności, a także umożliwi eksport energii elektrycznej za granicę.

 

Bardzo cieszymy się z zawartej umowy na wykonanie prac w ramach budowy linii napowietrznej 220 kV na odcinku Podstacja „Sherabad-2” do Podstacja Surkhan-500. Podpisany kontrakt odgrywa znaczącą rolę w naszym portfelu zamówień, które realizujemy jako Grupa RESBUD, oraz wpływa na utrzymanie bieżących przychodów i zwiększa przyszłe dochody, a także pozytywnie wpłynie na nasze wyniki. Uzbekistan jest dynamicznie rozwijającym się rynkiem, na którym planujemy stopniowo zwiększać naszą działalność. Obserwując go, widzimy, że posiada bardzo duży potencjał rozwojowy – powiedział Krzysztof Długosz, Prezes Zarządu RESBUD SE.

 

O spółce China Machinery Engineering Corporation (CMEC) 

China Machinery Engineering Corporation jest firmą budowlaną i inżynieryjną, stanowiącą część grupy China National Machinery Industry Corporation (Sinomach), będącej jedną z 500 największych firm na świecie. Specjalizacją CMEC jest budowa projektów energetycznych w zakresie wytwarzania, przesyłu i dystrybucji.

Przedsiębiorstwo zostało założone w 1978 roku. W ciągu ponad 40 lat rozwoju, CMEC stał się międzynarodową korporacją, której głównymi obszarami działalności są kontrakty inżynieryjne i rozwój przemysłowy, oparty na pełnym łańcuchu branżowym obejmującym handel, projektowanie, badania oraz logistykę. Oferuje kompleksowe rozwiązania, dostosowane do indywidualnych potrzeb klientów w zakresie zintegrowanego rozwoju regionalnego i różnego rodzaju projektów inżynieryjnych.

CMEC jest obecny w ponad 160 krajach i regionach. Zrealizował szereg wysokiej jakości projektów dotyczących energetyki, gospodarki wodnej, ochrony środowiska, rolnictwa, infrastruktury, obiektów transportowych, inżynierii przemysłowej i komunikacji.

 

O spółce JSC „Elektrqrqishloqqurilish”

JSC „Elektrqrqishloqqurilish” jest spółką działająca w sektorze elektroenergetyki, zajmującą się produkcją, budową, instalacją i modernizacją linii energetycznych (PTL) oraz budową podstacji energetycznych w Republice Uzbekistanu. JSC „Elektrqrqishloqqurilish” jest uważana za jednego z wiodących wykonawców obiektów sieci elektroenergetycznej w Azji Środkowej – wykonywał prace energoelektryczne dla takich firm produkcyjnych jak: Hyundai Engineering, Eriell, Hengyuan Group Co. Ltd. czy Lukoil. Przedsiębiorstwo posiada w swoich aktywach Fabrykę Konstrukcji Żelaznych Namangan, Fabrykę Wyrobów Betonowych Kuvasoy, Zakład Produkcji Urządzeń Technologicznych w Taszkencie i inne aktywa.

 

RESBUD SE

RESBUD SE to nowoczesny, dynamicznie rozwijający się europejski holding, działający na rynku budownictwa, elektroenergetyki i inżynierii lądowej oraz dostaw materiałów dla sektora budowlanego i energetycznego, notowany na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie od 2007 roku. Łączy nowoczesne podejście do biznesu z 70-letnim doświadczeniem w przemyśle budowlanym. Wchodzące w skład jego portfolio inwestycyjnego spółki (Conpol Sp. z o.o. Uniwersim Sp. z o.o. oraz JSC „Elektrqrqishloqqurilish” Aksiyadorlik jamiyati z siedzibą w Taszkiencie  – poprzez spółki: Grid Solutions LLC oraz United Grid Solutions LLC), zajmują się przede wszystkim: budową obiektów inżynierii lądowej na traktach drogowych i kolejowych, wznoszeniem konstrukcji żelbetowych, robotami budowlanymi, inżynierią lądową, produkcją mas bitumicznych i betonów, produkcją, budową, instalacją i modernizacją linii energetycznych (PTL) oraz budową podstacji energetycznych, a także dostawą materiałów i sprzętu dla dużych inwestycji infrastrukturalnych.

 

Kontakt dla mediów: media@resbud.pl

Kontakt IR: ir@resbud.pl

Do góry