Polityka prywatności

Aby korzystać z naszej strony musisz zakceptować politykę prywatności oraz RODO.
czytaj więcej
Akceptuj Rezygnuj

Spółka zależna RESBUD SE podpisała dwie umowy na realizację prac o znaczącej wartości

Z dn. 13.10.2023

Spółka zależna RESBUD SE podpisała dwie umowy na realizację prac o znaczącej wartości

Zarząd Spółki RESBUD SE poinformował o zawarciu przez Elektrqrqishloqqurilish Aksiyadorlik Jamiyati z siedzibą w Taszkiencie (Uzbekistan) – spółkę zależną RESBUD SE – dwóch umów na łączną wartość blisko 6 milionów USD. Są to kolejne znaczące umowy zawarte przez spółkę zależną RESBUD SE, od czasu jej włączenia w skład Grupy RESBUD SE.

 

Zarząd Spółki RESBUD SE informuje, że 12 października 2023 r. spółka zależna RESBUD SE — Elektrqrqishloqqurilish Aksiyadorlik Jamiyati z siedzibą w Taszkiencie (Uzbekistan) — podpisała dwie umowy na wykonanie prac na łączną wartość blisko
6 milionów USD.

 

„Budowa linii napowietrznych 500 kV z podstacji Koltsevaya do podstacji Tashkient i z GES-20 do podstacji Koltsevaya”

Pierwsza zawarta umowa obejmuje wykonanie prac w ramach projektu pn. „Budowa linii napowietrznych 500 kV z podstacji Koltsevaya do podstacji Tashkient i z GES-20 do podstacji Koltsevaya”.

Zamawiającym jest chińska spółka Xian Electric Engineering CO LTD – jeden z największych chińskich wykonawców prac inżynieryjnych na sieciach przesyłowych i dystrybucyjnych na rynkach zagranicznych. Do tej pory chiński kontrahent realizował projekty w Hongkongu, Malezji, Tajlandii, Filipinach, Indiach, Indonezji, Wietnamie, Uzbekistanie i Egipcie.

Termin realizacji kontraktu wynosi 9 miesięcy od daty otrzymania dokumentacji projektowej i wpłynięcia zaliczki. Wartość zawartej umowy wynosi 5,038 mln USD.

 

Dostawa konstrukcji żelbetowych, wież transmisyjnych 110kV wraz z osprzętem oraz budową linii przesyłowej energii elektrycznej 110kV dla nowej pompowni Avval-Lagoh

Elektrqrqishloqqurilish Aksiyadorlik Jamiyati zawarł także umowę ze spółką China Nuclear Industry 22ND Construction CO LTD z siedzibą w Chinach.

Przedmiotem umowy jest:

  • dostawa konstrukcji żelbetowych, wież transmisyjnych 110kV wraz z osprzętem
    (w I etapie);
  • budowa linii przesyłowej energii elektrycznej 110kV dla nowej pompowni Avval-Lagoh (w II etapie).

China Nuclear Industry 22ND Construction CO LTD jest chińską spółką skarbu państwa, działającą w branży budowlanej. Głównymi obszarami działalności są projekty z obszaru energetyki jądrowej, budowa projektów cywilnych oraz import i eksport towarów oraz technologii. Spółka wykonała do tej pory ponad 2 tys. prac budowlano-montażowych na obszarze ponad 2 mln m2, takich jak fabryki, elektrownie, budownictwo mieszkaniowe, lotniska, mosty drogi i wiele innych.

Termin realizacji kontraktu wynosi odpowiednio 90 dni  (dla pierwszego etapu) i 120 dni (dla drugiego etapu) od daty otrzymania przez wykonawcę zaliczek. Łączna wartość umowy wynosi  960,3 tys. USD.

 

Zawarte przez naszą spółkę córkę kontrakty potwierdzają jej silną pozycję na rynku uzbeckim, na którym widać ogromny potencjał wzrostu. Jesteśmy przekonani, że kolejne umowy, podpisane od dnia włączenia Elektrqrqishloqqurilish do Grupy RESBUD, przynoszą zauważalną wartość dodaną dla naszej Grupy oraz jej akcjonariuszy – powiedział Krzysztof Długosz, Prezes Zarządu RESBUD SE.

 

O spółce JSC „Elektrqrqishloqqurilish”

6 września 2023 r. spółka RESBUD SE oraz jej spółka zależna Conpol Sp. z o.o. podpisały z Uralską Energetyczno-Budowlaną Spółką Akcyjną („UESK AO”) umowę zakupu 100% udziałów w dwóch spółkach: Grid Solutions LLC oraz United Grid Solutions LLC, posiadających bezpośrednio 58,41 % akcji spółki JSC „Elektrqrqishloqqurilish”.

JSC „Elektrqrqishloqqurilish” jest spółką działająca w sektorze elektroenergetyki, zajmującą się produkcją, budową, instalacją i modernizacją linii energetycznych (PTL) oraz budową podstacji energetycznych w Republice Uzbekistanu. JSC „Elektrqrqishloqqurilish” jest uważana za jednego z wiodących wykonawców obiektów sieci elektroenergetycznej w Azji Środkowej – wykonywał prace energoelektryczne dla takich firm produkcyjnych jak: Hyundai Engineering, Eriell, Hengyuan Group Co. Ltd. czy Lukoil. Przedsiębiorstwo posiada w swoich aktywach Fabrykę Konstrukcji Żelaznych Namangan, Fabrykę Wyrobów Betonowych Kuvasoy, Zakład Produkcji Urządzeń Technologicznych w Taszkencie i inne aktywa.

RESBUD SE

RESBUD SE to nowoczesny, dynamicznie rozwijający się europejski holding, działający na rynku budownictwa, elektroenergetyki i inżynierii lądowej oraz dostaw materiałów dla sektora budowlanego i energetycznego, notowany na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie od 2007 roku. Łączy nowoczesne podejście do biznesu z 70-letnim doświadczeniem w przemyśle budowlanym. Wchodzące w skład jego portfolio inwestycyjnego spółki (Conpol Sp. z o.o. Uniwersim Sp. z o.o. oraz JSC „Elektrqrqishloqqurilish” Aksiyadorlik jamiyati z siedzibą w Taszkiencie  – poprzez spółki: Grid Solutions LLC oraz United Grid Solutions LLC), zajmują się przede wszystkim: budową obiektów inżynierii lądowej na traktach drogowych i kolejowych, wznoszeniem konstrukcji żelbetowych, robotami budowlanymi, inżynierią lądową, produkcją mas bitumicznych i betonów, produkcją, budową, instalacją i modernizacją linii energetycznych oraz budową podstacji energetycznych, a także dostawą materiałów i sprzętu dla dużych inwestycji infrastrukturalnych.

 

Kontakt dla mediów: media@resbud.pl

Kontakt IR: ir@resbud.pl

Do góry