Polityka prywatności

Aby korzystać z naszej strony musisz zakceptować politykę prywatności oraz RODO.
czytaj więcej
Akceptuj Rezygnuj

Energokomplekt OOO, spółka zależna RESBUD SE, podpisał umowę na kompleksową dostawę urządzeń energetycznych oraz materiałów instalacyjnych o wartości prawie 16,5 mln EUR

Z dn. 30.08.2021

Energokomplekt OOO, spółka zależna RESBUD SE, podpisał umowę na kompleksową dostawę urządzeń energetycznych oraz materiałów instalacyjnych o wartości prawie 16,5 mln EUR

Energokomplekt OOO, spółka należąca do notowanego na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie holdingu RESBUD SE, 26 sierpnia br. podpisał znaczący kontrakt z firmą АО «Электроуралмонтаж» („Elektrouralmontaż” S.A.). Przedmiotem zawartej umowy, o wartości 1 424 894 000 RUB, co stanowi 16 443 277 EUR1, jest dostawa urządzeń energetycznych oraz materiałów instalacyjnych do tych urządzeń dla inwestycji realizowanych przez kontrahenta w latach 2021-2022. To kolejny duży kontrakt pozyskany przez spółkę zależną RESBUD SE w tym roku, w sierpniu br. Energokomplekt OOO podpisał umowę z „Uralskaja energeticzeskaja stroitelnaja kompanija” („UESK”) o wartości około 63,7 mln EUR.

Firma „Elektrouralmontaż” S.A. jest przedsiębiorstwem w Rosji, działającym w obszarze energetyki od 1968 roku. Spółka realizuje kontrakty w obwodach czelabińskim, swierdłowskim, moskiewskim i omskim, a także w Republice Baszkortostanu i Kraju Permskim, dzięki wieloletniemu doświadczeniu w wykonywaniu robót instalacyjnych i rozruchowych w dużych zakładach przemysłowych i obiektach wytwarzania energii elektrycznej. Przedsiębiorstwo zajmuje się również generalnym wykonawstwem inwestycji, pracami projektowymi i geodezyjnymi.
W ramach podpisanej umowy z „Elektrouralmontaż”, Energokomplekt OOO dostarczy urządzenia energetyczne oraz materiały instalacyjne do tych urządzeń dla inwestycji realizowanych przez kontrahenta w latach 2021-2022. Pozyskany kontrakt o wartości 16,4 mln EUR jest kolejnym projektem, który Spółka zrealizuje w ramach poszerzania portfolio Grupy i ekspansji biznesowej na terenie Rosji i Europy Środkowo-Wschodniej.

– Nowy kontrakt podpisany przez Energokomplekt OOO odzwierciedla przyjętą przez holding strategię rozwoju naszych spółek zależnych w 2021 roku. Chcemy w pełni wykorzystać potencjał oraz doświadczenie przejętych przez nas przedsiębiorstw, co w przyszłości będzie miało przełożenie na pozyskiwanie coraz większych i bardziej prestiżowych kontraktów, a finalnie pozwoli nam stać się kompleksowym dostawcą oraz znaczącym wykonawcą w kontraktach budowlanych w Rosji i Europie Środkowo-Wschodniej – mówi Krzysztof Długosz, Prezes Zarządu RESBUD SE.

To kolejna w tym roku umowa podpisana przez Energokomplekt OOO. W lipcu br. Spółka podpisała jeden z największych kontraktów w historii swojej działalności – z „Uralskaja energeticzeskaja stroitelnaja kompanija” (eng. Ural Power Engineering Construction Company AO) o wartości 5,5 mld RUB, co stanowi około 63,7 mln EUR. Spółka zależna RESBUD SE będzie głównym dostawcą urządzeń energetycznych oraz materiałów instalacyjnych dla UESK w latach 2021-2022. Aktualnie Energokomplekt OOO dostarcza także sprzęt, materiały i urządzenia dla UESK na budowę największej inwestycji hydrologicznej w mieście Komsomolsk nad Amurem (budowa wałów zabezpieczających przed powodzią na rzece Amur).

Energokomplekt OOO to wykonawca w kontraktach energetyczno-budowlanych oraz spółka handlowa z siedzibą w Jekaterynburgu, będąca kompleksowym operatorem dostaw sprzętu, materiałów, chemii budowlanej oraz specjalistycznych urządzeń dla dużych inwestycji energetycznych, hydrotechnicznych oraz infrastrukturalnych. Jej klientami są największe firmy budowlane na terenie Rosji i kilku krajów Wspólnoty Niepodległych Państw. Spółka działa też na kilku rynkach zagranicznych – od Polski i Estonii, po Daleki Wschód.

Od 4 lutego br. RESBUD SE posiada 100% udziałów w Energokomplekt OOO (87,8% bezpośrednio i 12,2% pośrednio). Energokomplekt OOO wypracował w 2019 roku przychody na poziomie 185 mln PLN, generując prawie 11 mln PLN zysku.

Do góry