Polityka prywatności

Aby korzystać z naszej strony musisz zakceptować politykę prywatności oraz RODO.
czytaj więcej
Akceptuj Rezygnuj

Energokomplekt OOO, spółka zależna RESBUD SE, zawarła kolejną znaczącą umowę

27.07.2021

Energokomplekt OOO, spółka zależna RESBUD SE, zawarła kolejną znaczącą umowę

Energokomplekt OOO, spółka zależna RESBUD SE, zawarła kolejną znaczącą umowę z firmą „Kompleksnyje projekty w ekologii i energetike” OOO.

Energokomplekt OOO, spółka należąca do holdingu RESBUD SE, zawarła kolejną umowę z firmą „Kompleksnyje projekty w ekologii i energetike” OOO. Przedmiotem kontraktu jest dostawa urządzeń kanalizacyjnych do inwestycji realizowanych przez kontrahenta. Łączna wartość projektu wynosi 600 000 000 RUB, co w przeliczeniu wynosi około 6 894 000 EUR.

„Kompleksnyje projekty w ekologii i energetike” OOO jest rosyjską firmą inżynierską specjalizującą się w świadczeniu zintegrowanych usług w obszarze kompleksowych projektów budowy i przebudowy kotłowni, elektrociepłowni oraz sieci ciepłowniczych, na wszystkich etapach – od wstępnych pomiarów i projektowania do dostawy urządzeń i robót budowlano-montażowych. Świadczy także usługi w zakresie uzdatniania wody do celów bytowych i przemysłowych, z wykorzystaniem nowoczesnych urządzeń i technologii high-tech.

Umowa zawarta z „Kompleksnyje projekty w ekologii i energetike” OOO w dniu 27 lipca 2021 roku, której przedmiotem jest dostawa urządzeń kanalizacyjnych, będzie realizowana przez Energokomplekt OOO w okresie od 2021 do 2022 roku. Jej wartość wynosi 600 000 000 RUB, czyli blisko 7 milionów EUR.

To kolejny w tym roku kontrakt podpisany z tą firmą. Miesiąc wcześniej spółki zawarły dwie umowy, których przedmiotem jest dostawa urządzeń cieplno-mechanicznych (w tym filtru tarczowego DynaDisc TD 1912/12-ВВК oraz mobilnego modułu do chemicznego czyszczenia filtrów MCCU) do inwestycji realizowanych przez firmę „Kompleksnyje projekty w ekologii i energetike” OOO. Łączna wartość tego kontraktu wynosi 250 000 000 RUB, co stanowi około 2 750 000 EUR. Wszystkie projekty będą realizowane przez spółkę zależną od RESBUD SE w okresie od 2021 do 2022 roku.

Energokomplekt OOO to prężnie rozwijający się gracz na rynku budowlanym i ważna część naszej grupy. Kluczową przewagą konkurencyjną spółki jest kompleksowa realizacja projektów – od całościowej dostawy materiałów i chemii, po dostarczenie sprzętu dla konkretnych kontraktów budowlanych. W latach 2015-2019 Energokomplekt OOO zrealizował tego typu umowy na kwotę ponad 15 mld rubli – mówi Krzysztof Długosz, Prezes Zarządu RESBUD SE.

Energokomplekt OOO to wykonawca w kontraktach energetyczno-budowlanych oraz spółka handlowa z siedzibą w Jekaterynburgu, będąca kompleksowym operatorem dostaw sprzętu, materiałów, chemii budowlanej oraz specjalistycznych urządzeń dla dużych inwestycji energetycznych, hydrotechnicznych oraz infrastrukturalnych. Jej klientami są największe firmy budowlane na terenie Rosji i kilku krajów Wspólnoty Niepodległych Państw. Spółka działa też na kilku rynkach zagranicznych – od Polski i Estonii, po Daleki Wschód.

Od 4 lutego br. RESBUD SE posiada 100% udziałów w Energokomplekt OOO (87,8% bezpośrednio i 12,2% pośrednio). Energokomplekt OOO wypracował w 2019 roku przychody na poziomie 185 mln PLN, generując prawie 11 mln PLN zysku.

Do góry