Polityka prywatności

Aby korzystać z naszej strony musisz zakceptować politykę prywatności oraz RODO.
czytaj więcej
Akceptuj Rezygnuj

Energokomplekt OOO, spółka zależna RESBUD SE, podpisał umowę na kompleksową dostawę urządzeń energetycznych oraz materiałów instalacyjnych o wartości ponad 63 mln EUR

11.08.2021

Energokomplekt OOO, spółka zależna RESBUD SE, podpisał umowę na kompleksową dostawę urządzeń energetycznych oraz materiałów instalacyjnych o wartości ponad 63 mln EUR

Energokomplekt OOO, spółka należąca do notowanego na GPW w Warszawie holdingu RESBUD SE, podpisał znaczący kontrakt z firmą „Uralskaja energeticzeskaja stroitelnaja kompanija” (eng. Ural Power Engineering Construction Company AO). Przedmiotem zawartej umowy, o wartości 5,5 mld RUB, co stanowi około 63,7 mln EUR, jest dostawa urządzeń energetycznych oraz materiałów instalacyjnych do tych urządzeń dla inwestycji realizowanych przez kontrahenta w latach 2021-2022. Oznacza to, że Energokomplekt OOO będzie głównym dostawcą „Uralskaja energeticzeskaja stroitelnaja kompanija” w tym okresie. Jednocześnie to jeden z największych kontraktów jaki pozyskała w ostatnich latach spółka Energokomplekt OOO.

Firma „Uralskaja energeticzeskaja stroitelnaja kompanija” („UESK”) jest największym prywatnym przedsiębiorstwem w Rosji, budującym linie energetyczne wysokiego napięcia wraz z podstacjami energetycznymi. Firma dysponuje nowoczesnymi urządzeniami i maszynami, które wykorzystywane są do budowy licznych inwestycji realizowanych na terytorium Federacji Rosyjskiej – od Oceanu Spokojnego do Centralnego Okręgu Federalnego.

W ramach podpisanej umowy z UESK, Energokomplekt OOO dostarczy urządzenia energetyczne oraz materiały instalacyjne do tych urządzeń dla inwestycji realizowanych przez kontrahenta w latach 2021-2022. Pozyskany kontrakt jest jednym z największych w historii spółki i wynosi 5,5 mld RUB, co stanowi około 63,7 mln EUR. Aktualnie Energokomplekt OOO dostarcza sprzęt, materiały i urządzenia dla UESK na budowę największej inwestycji hydrologicznej w mieście Komsomolsk nad Amurem (budowa wałów zabezpieczających przed powodzią na rzece Amur).

– Proces rozwoju naszej Grupy przebiega zgodnie z naszymi założeniami, które przyjęliśmy na początku 2021 roku. Najlepiej widać to na przykładzie spółki Energokomplekt OOO, która pozyskuje z każdym kwartałem coraz bardziej prestiżowe kontrakty, stając się kluczowym fundamentem holdingu RESBUD SE. Jednym z naszych dalekosiężnych celów jest to, żeby stać się kompleksowym dostawcą i znaczącym wykonawcą w kontraktach budowlanych w Rosji i Europie Środkowo-Wschodniej – mówi Krzysztof Długosz, Prezes Zarządu RESBUD SE.

To kolejny w tym roku kontrakt podpisany przez Energokomplekt OOO. Wcześniej spółka zawarła trzy umowy, których przedmiotem jest dostawa urządzeń na potrzeby inwestycji realizowanych przez firmę „PT-Инжиниринг” AO (w tłumaczeniu na język angielski – PT- Engineering AO). Łączna wartość tych kontraktów wynosi około 3 803 056,52 EUR. Spółka zrealizuje także trzy umowy z „Kompleksnyje projekty w ekologii i energetike” OOO: dwie obejmujące dostawę urządzeń cieplno-mechanicznych, o łącznej wartości około 2 750 000 EUR, a także kontrakt na dostawę urządzeń kanalizacyjnych do inwestycji realizowanych przez tego kontrahenta, o łącznej wartości około 6 894 000 EUR.

Energokomplekt OOO to wykonawca w kontraktach energetyczno-budowlanych oraz spółka handlowa z siedzibą w Jekaterynburgu, będąca kompleksowym operatorem dostaw sprzętu, materiałów, chemii budowlanej oraz specjalistycznych urządzeń dla dużych inwestycji energetycznych, hydrotechnicznych oraz infrastrukturalnych. Jej klientami są największe firmy budowlane na terenie Rosji i kilku krajów Wspólnoty Niepodległych Państw. Spółka działa też na kilku rynkach zagranicznych – od Polski i Estonii, po Daleki Wschód.

Od 4 lutego br. RESBUD SE posiada 100% udziałów w Energokomplekt OOO (87,8% bezpośrednio i 12,2% pośrednio). Energokomplekt OOO wypracował w 2019 roku przychody na poziomie 185 mln PLN, generując prawie 11 mln PLN zysku.

Do góry