Polityka prywatności

Aby korzystać z naszej strony musisz zakceptować politykę prywatności oraz RODO.
czytaj więcej
Akceptuj Rezygnuj

Zarząd RESBUD SE złożył ofertę nabycia nowych akcji Spółki

22.12.2020

Zarząd RESBUD SE złożył ofertę nabycia nowych akcji Spółki

Kontynuując proces transformacji RESBUD SE w nowoczesny, dynamicznie rozwijający się europejski holding, działający na rynku budownictwa, energetyki i inżynierii lądowej, a także produkcji, logistyki oraz dostaw materiałów i sprzętu dla sektora budowlanego i energetycznego, Zarząd Spółki złożył ofertę nabycia jej nowych akcji udziałowcom spółek Energokompliekt OOO, Conpol sp. z o.o. oraz Uniwersim sp. z o.o.

Zarząd RESBUD SE zaoferował łącznie 218.520.263 sztuk akcji nowej emisji, realizując postanowienia Zwyczajnego Walnego Zgromadzenia Akcjonariuszy Spółki z dnia 7 września br. Celem Zarządu jest podniesieniu kapitału zakładowego RESBUD SE do maksymalnie 31,66 mln EUR (aktualnie wynosi on 1,91 mln EUR), poprzez wkłady niepieniężne w postaci udziałów w spółkach Energokompliekt OOO, Conpol sp. z o.o. oraz Uniwersim sp. z o.o. W zamian, akcjonariusze tych spółek mają objąć nowe akcje Spółki.

Dokładna liczba akcji, która ma być zaoferowana nowym akcjonariuszom, zostanie ustalona na podstawie liczby udziałów Energokompliekt OOO, Conpol sp. z o.o. i Uniwersim sp. z o.o, co do których wyrażona zostanie zgoda na ich przeniesienie na RESBUD SE oraz odpowiednio do wyceny udziałów tych trzech spółek.

Odpowiedź na złożoną przez Zarząd RESBUD SE ofertę powinna zostać udzielona do dnia 30 grudnia 2020 roku. RESBUD SE przekaże informację na temat zapisów złożonych przez osoby uprawnione oraz dokonanego przydziału akcji do 31 grudnia 2020 roku. W przypadku powodzenia subskrypcji, Spółka nabędzie nowe, wartościowe aktywa, przejmując większościowe udziały w firmach Energokompliekt OOO, Conpol sp. z o.o. oraz Uniwersim sp. z o.o.

Do góry