Polityka prywatności

Aby korzystać z naszej strony musisz zakceptować politykę prywatności oraz RODO.
czytaj więcej
Akceptuj Rezygnuj

RESBUD SE informuje o zmianie depozytu macierzystego dla akcji spółki

13.10.2023

RESBUD SE informuje o zmianie depozytu macierzystego dla akcji spółki

Zarząd RESBUD SE informuje, że  12 października 2023 r. nastąpiła zmiana depozytu macierzystego dla wszystkich akcji spółki RESBUD SE. Zmiana jest konsekwencją przeniesienia siedziby Spółki jaka  miała miejsce w grudniu  2022 r.

 

Zarząd RESBUD SE informuje, że 12 października 2023 r. nastąpiła zmiana depozytu macierzystego dla wszystkich akcji spółki RESBUD SE. Od tego dnia depozytem macierzystym dla Emitenta jest Krajowy Depozyt Papierów Wartościowych S.A. z siedzibą w Warszawie.

Zmiana depozytu macierzystego jest konsekwencją przeniesienia siedziby spółki RESBUD SE z Estonii (Tallinn) do Polski (ul. Zielna 20, 32-085 Modlniczka), która miała miejsce w grudniu 2022 r.

 

Tymczasowe zawieszenie obrotu akcjami RESBUD SE na GPW w Warszawie

6 października br. Zarząd RESBUD SE zwrócił się do Zarządu Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie S.A. o tymczasowe zawieszenie obrotu akcjami RESBUD SE w okresie od 10 do 13 października 2023 r. oraz wznowienie obrotu z dniem  16 października 2023 r.

Konieczność czasowego zawieszenia obrotu akcjami spółki na rynku regulowanym jest podyktowana wymogami procesu zmiany depozytu macierzystego dla akcji Spółki z NASDAQ CSD (oddział w Estonii) na Krajowy Depozyt Papierów Wartościowych S.A. w Warszawie.

Rejestracji w Krajowym Depozycie Papierów Wartościowych w Warszawie S.A. podlegają wszystkie akcje Spółki RESBUD SE, tj. zarówno akcje notowane, jak i akcje nie będące przedmiotem obrotu na rynku regulowanym. Spółka podkreśla jednak, iż sam fakt zarejestrowania przez KDPW akcji do tej pory nienotowanych przez GPW nie spowoduje możliwości obracania nimi w obrocie na rynku regulowanym.


RESBUD SE

RESBUD SE to nowoczesny, dynamicznie rozwijający się europejski holding, działający na rynku budownictwa, elektroenergetyki i inżynierii lądowej oraz dostaw materiałów dla sektora budowlanego i energetycznego, notowany na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie od 2007 roku. Łączy nowoczesne podejście do biznesu z 70-letnim doświadczeniem w przemyśle budowlanym. Wchodzące w skład jego portfolio inwestycyjnego spółki (Conpol Sp. z o.o. Uniwersim Sp. z o.o. oraz JSC „Elektrqrqishloqqurilish” Aksiyadorlik jamiyati z siedzibą w Taszkiencie  – poprzez spółki: Grid Solutions LLC oraz United Grid Solutions LLC), zajmują się przede wszystkim: budową obiektów inżynierii lądowej na traktach drogowych i kolejowych, wznoszeniem konstrukcji żelbetowych, robotami budowlanymi, inżynierią lądową, produkcją mas bitumicznych i betonów, produkcją, budową, instalacją i modernizacją linii energetycznych oraz budową podstacji energetycznych, a także dostawą materiałów i sprzętu dla dużych inwestycji infrastrukturalnych.

 

Kontakt dla mediów: media@resbud.pl

Kontakt IR: ir@resbud.pl

Do góry