Polityka prywatności

Aby korzystać z naszej strony musisz zakceptować politykę prywatności oraz RODO.
czytaj więcej
Akceptuj Rezygnuj

RESBUD SE zakończył subskrypcję, inwestorzy obejmą ponad 218 milionów nowych akcji Spółki

Z dn. 31.12.2020

RESBUD SE zakończył subskrypcję, inwestorzy obejmą ponad 218 milionów nowych akcji Spółki

30 grudnia br. upłynął termin zapisów na nowe akcje RESBUD SE, które Zarząd Spółki zaoferował udziałowcom spółek Energokompliekt OOO, Conpol sp. z o.o. oraz Uniwersim sp. z o.o. W ramach przeprowadzonej subskrypcji prywatnej zawarto umowy objęcia ogółem 218.520.263 papierów wartościowych RESBUD SE o wartości ponad 32 mln EUR. W efekcie, kapitał zakładowy Spółki wzrośnie do ponad 26 mln EUR (z 1,91 mln EUR aktualnie), a RESBUD SE przejmie większościowe udziały w wyżej wymienionych firmach.

Kontynuując proces transformacji RESBUD SE w nowoczesny, dynamicznie rozwijający się europejski holding, działający na rynku budownictwa, energetyki i inżynierii lądowej, a także produkcji, logistyki oraz dostaw materiałów i sprzętu dla sektora budowlanego i energetycznego, 22 grudnia br. Zarząd Spółki złożył ofertę nabycia jej nowych akcji udziałowcom spółek Energokompliekt OOO, Conpol sp. z o.o. oraz Uniwersim sp. z o.o.

Dzięki zakończonej wczoraj z sukcesem subskrypcji, kapitał zakładowy RESBUD SE wzrośnie do ponad 26 mln EUR, poprzez wkład w naturze w postaci udziałów w spółkach Energokompliekt OOO, Conpol sp. z o.o. oraz Uniwersim sp. z o.o. W zamian, akcjonariusze tych spółek obejmą 218.520.263 nowych akcji Spółki.

Kończymy rok 2020 z dużym optymizmem. Pomyślne zakończenie procesu subskrypcji jest ważnym krokiem w realizacji nowej strategii Spółki, która po przejęciu przez nowych akcjonariuszy ma stać się nowoczesnym holdingiem, działającym na rynku budownictwa, energetyki i inżynierii lądowej. Naszym celem jest zwiększenie wartości spółek wchodzących w skład naszego portfolio poprzez nadzór i koordynację ich rozwoju. Chcemy generować zyski dla naszych akcjonariuszy, jednocześnie tworząc wartość dodaną dla gospodarki, społeczeństwa i środowiska naturalnego – mówi Jarosław Gerard Podolski, Członek Zarządu RESBUD SE.

Kolejnymi krokami związanymi z procesem emisji nowych akcji będzie zawarcie umów przenoszących wkłady oraz rejestracja podwyższenia kapitału zakładowego RESBUD SE.

Energokompliekt OOO to spółka handlowa z siedzibą w Jekaterynburgu, będąca kompleksowym operatorem dostaw sprzętu, materiałów, chemii budowlanej oraz specjalistycznych urządzeń dla dużych inwestycji infrastrukturalnych, w tym budowy i modernizacji instalacji energetycznych. Jej klientami są m.in. największe firmy budowlane na terenie Rosji i kilku krajów Wspólnoty Niepodległych Państw. Spółka działa też na kilku rynkach zagranicznych – od Polski i Estonii, po Daleki Wschód.

Conpol sp. z o.o. działa jako wykonawca w zakresie budowy obiektów inżynierii lądowej na traktach drogowych i kolejowych oraz zajmuje się wznoszeniem konstrukcji żelbetowych, robotami budowlanymi i pracami w zakresie inżynierii lądowej. Spółka jest także producentem szerokiej gamy betonów. Do najważniejszych realizacji Spółki należą m.in.: rozbudowa Międzynarodowego Terminala Pasażerskiego Kraków – Balice, budowa autostrady A1 na odcinku Tuszyn-Pyrzowice (odcinek G), przebudowa układów torowych wraz infrastrukturą towarzyszącą na linii kolejowej E59 (odcinek Leszno-Czempiń), a także wykonanie robót budowalnych na odcinku linii E30 Kraków Mydlniki – Kraków Główny Towarowy.

Uniwersim sp. z o.o. to producent mas bitumicznych i betonów wysokiej jakości. Spółka od wielu lat współpracuje zarówno z firmami specjalizującymi się w modernizacji oraz przebudowie dróg lokalnych i wojewódzkich, jak również z koncernami realizującymi kontrakty na budowę dróg ekspresowych i autostrad. W latach 2017-2019 wytwórnia była jednym z głównych producentów mieszanki dla Strabag S.A. na potrzeby rozbudowy drogi krajowej nr 8 na odcinku Radziejowice-Przeszkoda.

Do góry