Polityka prywatności

Aby korzystać z naszej strony musisz zakceptować politykę prywatności oraz RODO.
czytaj więcej
Akceptuj Rezygnuj

Conpol, spółka zależna RESBUD SE, kontynuuje realizacje prac na budowie trasy europejskiej Via Baltica, na zlecenie firmy PORR

Z dn. 02.11.2021

Conpol, spółka zależna RESBUD SE, kontynuuje realizacje prac na budowie trasy europejskiej Via Baltica, na zlecenie firmy PORR

Conpol sp. z o.o., doświadczony wykonawca inwestycji z zakresu budownictwa kubaturowego, inżynieryjnego, drogowego i kolejowego oraz producent szerokiej gamy betonów, kontynuuje realizację prac przy budowie drogi ekspresowej S61 Via Baltica, biegnącej z Warszawy do Tallina. Spółka należąca do holdingu RESBUD SE działa w tym projekcie w charakterze podwykonawcy firmy PORR, jako kompleksowy dostawca wysokiej jakości betonów na potrzeby 23-kilometrowego odcinka ze Szczuczyna do Ełku Południe. Prace budowlane przy jego realizacji zostały wykonane przez konsorcjum w około 80% i przebiegają zgodnie z harmonogramem. Natomiast Conpol dostarczył już ponad 65% z zaplanowanych w ramach swojego kontraktu materiałów (mieszanek betonowych).

Trwa budowa Via Baltica, czyli fragmentu trasy międzynarodowej E67 (i drogi ekspresowej S61), prowadzącej m.in. z Warszawy do Tallina, o łącznej długości blisko 1 000 km. Na obszarze Polski inwestycja jest realizowana w ramach Programu Budowy Dróg Krajowych na lata 2014-2023. Nowa trasa będzie pełnić rolę najważniejszego połączenia komunikacyjnego pomiędzy krajami bałtyckimi.

Budowę 23-kilometrowego odcinka ze Szczuczyna do Ełku Południe, w województwie warmińsko-mazurskim, realizuje konsorcjum firm PORR S.A., PORR Bau GmbH oraz Unibep S.A. Bielsk Podlaski. Ten fragment szlaku Via Baltica, ze względu na przewidywany duży ruch samochodów ciężarowych, powstaje w technologii betonu cementowego oraz będzie mieć dwie jezdnie, po dwa pasy ruchu. W ramach podpisanej umowy z PORR S.A., spółka Conpol jest kompleksowym dostawcą wysokiej jakości mieszanek betonowych, produkowanych na potrzeby tej inwestycji, zgodnie ze specyfikacją zlecającego, na miejscu budowy.

W tym celu wykorzystuje dwa nowoczesne, mobilne węzły betoniarskie: typu BHS Duomix 250 o bardzo dużej wydajności (220-250 m3/h) oraz WBT McCrory (o wydajności 100 m3/h) – w zależności od rodzaju produkowanego betonu. Instalacje są obsługiwane przez zespół wysoko wykwalifikowanych operatorów. We wrześniu br. realizacja dostaw niezbędnych materiałów w ramach umowy z PORR wynosiła 65%. Prace Conpol sp. z. o.o. przebiegają zgodnie z harmonogramem.

Termin zakończenia budowy 23-kilometrowego odcinka ze Szczuczyna do Ełku Południe zaplanowano na 31 maja 2022 r. Aktualnie trwają prace całego konsorcjum nad układaniem nawierzchni betonowej – ten etap jest już wykonany w 62%. W trakcie realizacji jest także generowanie frontów pod kolejne działania przygotowawcze przed wbudowaniem mieszanki betonowej i mineralno-asfaltowej. Równolegle trwają prace nad wznoszeniem wszystkich obiektów mostowych, niezbędne przebudowy i budowy nowych sieci oraz montaż drogowych barier energochłonnych. Prowadzone są także roboty brukarskie oraz prace związane z profilowaniem i humusowaniem terenów płaskich oraz skarp korpusu drogowego. Budowa odcinka ze Szczuczyna do Ełku Południe jest zaawansowana w około 80%.

Conpol sp. z o.o. posiada szerokie kompetencje w zakresie budownictwa inżynieryjnego i energetycznego, a także produkcji betonu i asfaltu. Spółka należąca do holdingu RESBUD SE obecnie prowadzi z sukcesem działalność na polskim rynku, uczestnicząc jako wykonawca w inwestycjach z zakresu budownictwa kubaturowego, inżynieryjnego i drogowego. Do najważniejszych realizacji spółki należą m.in.: rozbudowa Międzynarodowego Terminala Pasażerskiego Kraków – Balice, wykonanie konstrukcji betonowych i żelbetowych na odcinku Tuszyn-Pyrzowice (autostrada A1, odcinek G), przebudowa układów torowych wraz z infrastrukturą towarzyszącą na linii kolejowej E59 (odcinek Leszno-Czempiń), a także wykonanie robót budowlanych na odcinku linii E30 Kraków Mydlniki – Kraków Główny Towarowy.

Od 4 lutego br. RESBUD SE posiada 100% udziałów w Conpol sp. z o.o. Spółka wypracowała w 2020 roku przychody na poziomie 752 tys. EUR, generując prawie 26,5 tys. EUR zysku netto.

 

Kontakt dla mediów: media@resbud.ee

Kontakt dla inwestorów: ir@resbud.ee 

 

RESBUD SE

RESBUD SE to nowoczesny, dynamicznie rozwijający się europejski holding, działający na rynku budownictwa, energetyki i inżynierii lądowej, a także produkcji, logistyki oraz dostaw materiałów dla sektora budowlanego i energetycznego. Spółka notowana jest na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie od września 2007 roku. Łączy nowoczesne podejście do biznesu z 70-letnim doświadczeniem w przemyśle budowlanym.

Wchodzące w skład jego portfolio inwestycyjnego spółki (Energokomplekt OOO, Conpol sp. z o.o. oraz Uniwersim sp. z o.o.) zajmują się przede wszystkim: budową obiektów inżynierii lądowej na traktach drogowych i kolejowych, wznoszeniem konstrukcji żelbetowych, robotami budowlanymi, inżynierią lądową, produkcją mas bitumicznych i betonów, a także dostawą materiałów i sprzętu dla dużych inwestycji infrastrukturalnych, w tym urządzeń do budowy oraz modernizacji instalacji energetycznych.

Do góry