Polityka prywatności

Aby korzystać z naszej strony musisz zakceptować politykę prywatności oraz RODO.
czytaj więcej
Akceptuj Rezygnuj

Zmiany w składzie Rady Nadzorczej RESBUD SE

23.04.2021

Zmiany w składzie Rady Nadzorczej RESBUD SE

23 kwietnia br. Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy („NWZA”) RESBUD SE powołało pana Adama Zarembę, ze skutkiem natychmiastowym, do Rady Nadzorczej Spółki na pięcioletnią kadencję. To ceniony, międzynarodowy ekspert w obszarze rynków finansowych, inwestycji, zarządzania portfelem oraz wyceny aktywów w kontekście globalnym. Jednocześnie NWZA odwołało z tej funkcji pana Andreia Prakopczyka.

Adam Zaremba jest doktorem habilitowanym w dziedzinie nauk ekonomicznych, który specjalizuje się w dziedzinie finansów. Jest profesorem nadzwyczajnym na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu oraz wykładowcą w Montpellier Business School (Francja). Wcześniej był profesorem University of Dubai (ZEA) oraz uczestnikiem wyjazdów i staży badawczych do wielu renomowanych ośrodków, takich jak McMaster University (Kanada), University of Pretoria (RPA) czy Monash University (Australia).

Jego zainteresowania obejmują rynki finansowe, inwestycje oraz wycenę aktywów w kontekście globalnym. Dorobek naukowy Adama Zaremby obejmuje blisko 100 publikacji w renomowanych, międzynarodowych periodykach naukowych oraz kilka monografii wydanych przez uznane wydawnictwa, takie jak Palgrave Macmillan. Za swoją aktywność naukową był wielokrotnie nagradzany.

Obok działalności akademickiej, posiada bogate doświadczenie praktyczne na rynkach finansowych. Przez kilka lat pełnił funkcje zarządzającego i ekonomisty w szeregu krajowych Towarzystw Funduszy Inwestycyjnych, m.in. w Saturn TFI S.A., Idea TFI S.A. czy Superfund TFI S.A. Posiada tytuły CFA, FRM, PRM i CAIA, jak również licencję Doradcy Inwestycyjnego.

Do góry