Polityka prywatności

Aby korzystać z naszej strony musisz zakceptować politykę prywatności oraz RODO.
czytaj więcej
Akceptuj Rezygnuj

Energokomplekt OOO kontynuuje dostawy materiałów do budowy tamy w Komsomolsku nad Amurem

20.09.2021

Energokomplekt OOO kontynuuje dostawy materiałów do budowy tamy w Komsomolsku nad Amurem

Energokomplekt OOO, spółka należąca do holdingu RESBUD SE, dostarcza sprzęt, materiały i urządzenia dla „Uralskaja energeticzeskaja stroitelnaja kompanija” („UESK”) na budowę największej inwestycji hydrologicznej w mieście Komsomolsk nad Amurem. Aktualnie trwa dostawa piasku oraz kruszonego kamienia do konstrukcji wałów zabezpieczających. W sierpniu 2021 roku do obiektu dostarczono 125 tys. m3 materiałów. To jeden z wielu znaczących kontraktów, które realizuje w tym roku Energokomplekt OOO na terenie Rosji.

W czerwcu 2019 roku Energokomplekt OOO podpisał umowę z firmą „UESK” o wartości ponad 2,5 mld rubli (34,5 mln EUR[1]), na kompleksową dostawę materiałów i urządzeń do budowy zapory wodnej w Komsomolsku nad Amurem. Prace budowlane przy realizacji tego obiektu składają się z 5 etapów i będą realizowane przez 5 lat. Zgodnie z proponowanym rozwiązaniem inżynieryjnym, tama przeciwpowodziowa ma zapewnić niezawodną hydrotechniczną ochronę terytorium miasta przed wylaniem rzeki.

Całkowita długość jednego z najdłuższych obiektów inżynieryjnych w mieście będzie wynosić 17 metrów, natomiast wysokość – 7 metrów, co pozwoli na ochronę mikroregionów Parkovy i Parus, a także pobliskich wsi. Aby zapobiec zalaniu wymienionych terenów, prace nad wznoszeniem obiektu są prowadzone przez całą dobę w kilku miejscach jednocześnie. Zgodnie z harmonogramem, Spółka będzie realizować dostawy materiałów na potrzeby budowy tej inwestycji do 2024 roku.

To jeden z wielu znaczących kontraktów, które realizuje w tym roku Energokomplekt OOO na terenie Rosji. W pierwszej połowie roku spółka zakończyła dostawę podstawowych materiałów do budowy drugiej napowietrznej linii „Minusinskaja opornaja – Kamala-1” o napięciu 220 kV, która znajduje się w Kraju Krasnojarskim w Rosji.

Energokomplekt OOO to wykonawca w kontraktach energetyczno-budowlanych oraz spółka handlowa z siedzibą w Jekaterynburgu, będąca kompleksowym operatorem dostaw sprzętu, materiałów, chemii budowlanej oraz specjalistycznych urządzeń dla dużych inwestycji energetycznych, hydrotechnicznych oraz infrastrukturalnych. Jej klientami są największe firmy budowlane na terenie Rosji i kilku krajów Wspólnoty Niepodległych Państw. Spółka działa też na kilku rynkach zagranicznych – od Polski i Estonii, po Daleki Wschód.

Od 4 lutego br. RESBUD SE posiada 100% udziałów w Energokomplekt OOO (87,8% bezpośrednio i 12,2% pośrednio). Energokomplekt OOO wypracował w 2020 roku przychody na poziomie 52,2 mln EUR, generując 1,7 mln EUR zysku.

 

[1] Szacunkowa wartość zawartej umowy w EUR została ustalona w oparciu o średni wskaźnik RUB/EUR w czerwcu 2021 roku, opublikowany przez Europejski Bank Centralny, który wynosił 1 RUB = 0,01381 EUR.

Do góry