Polityka prywatności

Aby korzystać z naszej strony musisz zakceptować politykę prywatności oraz RODO.
czytaj więcej
Akceptuj Rezygnuj

Energokomplekt OOO finalizuje dostawę materiałów na budowę podstacji Naldinskaya

06.10.2021

Energokomplekt OOO finalizuje dostawę materiałów na budowę podstacji Naldinskaya

Energokomplekt OOO, spółka należąca do holdingu RESBUD SE, finalizuje dostawę materiałów na budowę podstacji elektroenergetycznej Naldinskaya 220 kV wraz z napowietrznymi liniami przesyłowymi 220 kV, wychodzącymi z istniejącej państwowej elektrowni rejonowej Neryungrinskaya – OPS-18. Aktualnie firma kończy dostawy elementów do wykończenia zewnętrznego i wewnętrznego obiektu, wyrobów żelbetowych oraz pozostałego wyposażenia. Generalny wykonawca inwestycji rozpoczął już prace związane z rozruchem i przekazaniem obiektu do eksploatacji.

Podstacja Naldinskaya zlokalizowana jest w Jakucji, republice wchodzącej w skład Federacji Rosyjskiej, położonej w Dalekowschodnim Okręgu Federalnym, który geograficznie stanowi wschodnią część Syberii. Obecnie budowa obiektu, jak i dostawy realizowane przez Energokomplekt OOO, zbliżają się do końcowego etapu.

Podstacja będzie dostarczać energię elektryczną na potrzeby dużego kompleksu wydobycia i przetwarzania węgla. Kompleks wydobywczo-przetwórczy „Inaglinsky” operuje na zasobach węgla ze złóż „Chulmakan” oraz „Verkhne-Toluminsky”. Całkowita zdolność produkcyjna nowego zakładu wyniesie 12 mln ton surowca rocznie.

To jeden z wielu znaczących kontraktów, które realizuje w tym roku Energokomplekt OOO na terenie Rosji. W pierwszej połowie roku spółka zakończyła dostawę podstawowych materiałów do budowy drugiej napowietrznej linii „Minusinskaja opornaja – Kamala-1” o napięciu 220 kV, która znajduje się w Kraju Krasnojarskim w Rosji. Energokomplekt OOO dostarcza również sprzęt, materiały i urządzenia dla „Uralskaja energeticzeskaja stroitelnaja kompanija” („UESK”) na budowę największej inwestycji hydrologicznej w mieście Komsomolsk nad Amurem.

Energokomplekt OOO to wykonawca w kontraktach energetyczno-budowlanych oraz spółka handlowa z siedzibą w Jekaterynburgu, będąca kompleksowym operatorem dostaw sprzętu, materiałów, chemii budowlanej oraz specjalistycznych urządzeń dla dużych inwestycji energetycznych, hydrotechnicznych oraz infrastrukturalnych. Jej klientami są największe firmy budowlane na terenie Rosji i kilku krajów Wspólnoty Niepodległych Państw. Spółka działa też na kilku rynkach zagranicznych – od Polski i Estonii, po Daleki Wschód.

Od 4 lutego br. RESBUD SE posiada 100% udziałów w Energokomplekt OOO (87,8% bezpośrednio i 12,2% pośrednio). Energokomplekt OOO wypracował w 2020 roku przychody na poziomie 52,2 mln EUR, generując 1,7 mln EUR zysku.

Do góry