Wyszukiwarka

 

informacje o firmie

 

Siedziba Zarządu:

Järvevana tee 9-40

11314 Tallinn

Estonia

tel. +372 602 7780

tel. +48 12 3071599

TIN / Ariregister nr 14617750

VAT: EE102234350

 

RESBUD SE
Oddział w Polsce

Zielna 20, 32-085

Modlniczka k. Krakowa

NIP: 1060007584

tel.: +48 12 3071599


Spółka notowana na GPW w Warszawie

 

Kapitał Akcyjny 26 028 229 EUR
Kapitał Akcyjny opłacony w całości

 

Historia

 

Początki RESBUD S.A. sięgają roku 1950 roku. Początkowo zasięg działalności przedsiębiorstwa obejmował teren południowo – wschodniej Polski. Duże zapotrzebowanie na usługi budowlano –

Zakłady Magnezytowe w Ropczycach

montażowe sprzyjały bardzo dynamicznemu rozwojowi firmy. Przedsiębiorstwo realizowało coraz bardziej skomplikowane organizacyjnie i technologicznie inwestycje.
Świadczy o tym poziom zatrudnienia. Najwięcej, bo ponad 7 tysięcy przedsiębiorstwo zatrudniało w pierwszej połowie lat pięćdziesiątych. W następnych latach zatrudnienie nie przekraczało 4 tysięcy pracowników. RESBUD ugruntował swoją niekwestionowaną pozycję lidera w tej części Polski.Zakład Płyt Wiórowych w Jaśle - osadniki stożkowe 

Z końcem lat 60-tych przedsiębiorstwo realizując inwestycje na rynku krajowym rozpoczęło równocześnie realizację kontraktów eksportowych. Resbudowscy inżynierowie i pracownicy obecni byli w krajach europejskich: Republice Federalnej Niemiec, Niemieckiej Republice Demokratycznej w Czechosłowacji, na Węgrzech w Belgii, jak i w odległej Libii w Afryce Północnej. 


Zakłady Petrochemiczne SLOVNAFT w Bratysławie


Eksportowa budowa w Boblingen w Niemczech

Na eksporcie w latach 80 –tych i pierwszej połowie lat 90 – tych pracowało ponad 1100 osób czyli jedna trzecia pracowników zatrudnionych w Resbudzie. Przychody ze sprzedaży budów eksportowych sięgały blisko 30% ogółu sprzedaży, realizowane były roboty na ponad 50 kontraktach. 
W początkach lat 90-tych przedsiębiorstwo, w celu dostosowania struktury oraz organizacji produkcji do nowych warunków rynkowych, rozpoczęło proces gruntownej restrukturyzacji szeregu obszarów działalności. W roku 1994 rozpoczęła się realizacja ścieżki prywatyzacyjnej Resbudu, nastąpiło przekształcenie przedsiębiorstwa w spółkę akcyjną działającą na podstawie kodeksu handlowego, a nie ustawy o przedsiębiorstwach państwowych. Pakiet większościowy przejął II Narodowy Fundusz Inwestycyjny.
Kolejnym ważnym etapem dla Resbudu było rozpoczęcie w 1998 r. notowań akcji spółki na pozagiełdowym rynku Centralnej Tabeli Ofert. RESBUD S.A. stał się spółką publiczną, pierwszą notowaną na tym rynku w Polsce spośród spółek budowlanych
Ukoronowaniem blisko 10 letniej obecności na regulowanym rynku publicznym  był ogłoszony w dniu 27 września 2007 r. debiut notowań akcji RESBUD S.A. na parkiecie Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie S.A.


 
Nowoczesna hala produkcyjna WSK w Rzeszowie

 Ponad 60-letnie doświadczenie RESBUD S.A. w branży budowlanej, realizacja kilkuset obiektów w różnej technologii i zakresie, zarówno inwestycji przemysłowych, użyteczności publicznej jak i budownictwa mieszkaniowego, dają rękojmię profesjonalnego wykonawstwa. Potencjał doświadczenia pracowników pozwala na podejmowanie przez Naszą Firmę śmiałych wyzwań inwestycyjnych budując zaufanie Klientów i ciągle umacniając naszą pozycję na rynku budowlanym.

 Resbud.pl, e-mail: resbud@resbud.pl