AKTUALNOŚCI

 

Wyszukiwarka

 

informacje o firmie

 

Siedziba Zarządu:

Järvevana tee 9-40

11314 Tallinn

Estonia

tel. +372 602 7780

tel. +48 12 3071599

TIN / Ariregister nr 14617750

VAT: EE102234350

 

RESBUD SE
Oddział w Polsce

Zielna 20, 32-085

Modlniczka k. Krakowa

NIP: 1060007584

tel.: +48 12 3071599


Spółka notowana na GPW w Warszawie

 

Kapitał Akcyjny 26 028 229 EUR
Kapitał Akcyjny opłacony w całości

 

Aktualności

 

Zmiany w składzie Rady Nadzorczej RESBUD SE

Rzeszów : 2021.04.23

Zmiany w składzie Rady Nadzorczej RESBUD SE

 

23 kwietnia br. Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy („NWZA”) RESBUD SE powołało pana Adama Zarembę, ze skutkiem natychmiastowym, do Rady Nadzorczej Spółki na pięcioletnią kadencję. To ceniony, międzynarodowy ekspert w obszarze rynków finansowych, inwestycji, zarządzania portfelem oraz wyceny aktywów w kontekście globalnym. Jednocześnie NWZA odwołało z tej funkcji pana Andreia Prakopczyka.

Adam Zaremba jest doktorem habilitowanym w dziedzinie nauk ekonomicznych, który specjalizuje się w dziedzinie finansów. Jest profesorem nadzwyczajnym na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu oraz wykładowcą w Montpellier Business School (Francja). Wcześniej był profesorem University of Dubai (ZEA) oraz uczestnikiem wyjazdów i staży badawczych do wielu renomowanych ośrodków, takich jak McMaster University (Kanada), University of Pretoria (RPA) czy Monash University (Australia).

Jego zainteresowania obejmują rynki finansowe, inwestycje oraz wycenę aktywów w kontekście globalnym. Dorobek naukowy Adama Zaremby obejmuje blisko 100 publikacji w renomowanych, międzynarodowych periodykach naukowych oraz kilka monografii wydanych przez uznane wydawnictwa, takie jak Palgrave Macmillan. Za swoją aktywność naukową był wielokrotnie nagradzany.

Obok działalności akademickiej, posiada bogate doświadczenie praktyczne na rynkach finansowych. Przez kilka lat pełnił funkcje zarządzającego i ekonomisty w szeregu krajowych Towarzystw Funduszy Inwestycyjnych, m.in. w Saturn TFI S.A., Idea TFI S.A. czy Superfund TFI S.A. Posiada tytuły CFA, FRM, PRM i CAIA, jak również licencję Doradcy Inwestycyjnego.

 

Kontakt dla mediów:

Kontakt IR:

 

O Spółce

RESBUD SE to nowoczesny, dynamicznie rozwijający się europejski holding, działający na rynku budownictwa, energetyki i inżynierii lądowej, a także produkcji, logistyki oraz dostaw materiałów dla sektora budowlanego i energetycznego. Spółka notowana jest na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie od września 2007 roku. Łączy nowoczesne podejście do biznesu z 70-letnim doświadczeniem w przemyśle budowlanym.

Pliki do pobrania

20210424_zmiany_w_zarzadzie_i_radzie_nadzorczej_resbud_se__notki_biograficzne.pdfZmiany w Zarządzie i Radzie Nadzorczej RESBUD SE – notki biograficzne
Resbud.pl, e-mail: resbud@resbud.pl