AKTUALNOŚCI

 

Wyszukiwarka

 

informacje o firmie

 

Siedziba Zarządu:

Järvevana tee 9-40

11314 Tallinn

Estonia

tel. +372 602 7780

tel. +48 12 3071599

TIN / Ariregister nr 14617750

VAT: EE102234350

 

RESBUD SE
Oddział w Polsce

Zielna 20, 32-085

Modlniczka k. Krakowa

NIP: 1060007584

tel.: +48 12 3071599


Spółka notowana na GPW w Warszawie

 

Kapitał Akcyjny 26 028 229 EUR
Kapitał Akcyjny opłacony w całości

 

Aktualności

 

RESBUD SE zakończył subskrypcję akcji, inwestorzy obejmą ponad 218 milionów akcji Spółki

Rzeszów : 2020.12.31

RESBUD SE zakończył subskrypcję, inwestorzy obejmą ponad 218 milionów nowych akcji Spółki

 

30 grudnia br. upłynął termin zapisów na nowe akcje RESBUD SE, które Zarząd Spółki zaoferował udziałowcom spółek Energokompliekt OOO, Conpol sp. z o.o. oraz Uniwersim sp. z o.o. W ramach przeprowadzonej subskrypcji prywatnej zawarto umowy objęcia ogółem 218.520.263 papierów wartościowych RESBUD SE o wartości ponad 32 mln EUR. W efekcie, kapitał zakładowy Spółki wzrośnie do ponad 26 mln EUR (z 1,991 mln EUR aktualnie), a RESBUD SE przejmie większościowe udziały w wyżej wymienionych firmach.

Kontynuując proces transformacji RESBUD SE w nowoczesny, dynamicznie rozwijający się europejski holding, działający na rynku budownictwa, energetyki i inżynierii lądowej, a także produkcji, logistyki oraz dostaw materiałów i sprzętu dla sektora budowlanego i energetycznego, 22 grudnia br. Zarząd Spółki złożył ofertę nabycia jej nowych akcji udziałowcom spółek Energokompliekt OOO, Conpol sp. z o.o. oraz Uniwersim sp. z o.o.

Dzięki zakończonej wczoraj z sukcesem subskrypcji, kapitał zakładowy RESBUD SE wzrośnie do ponad 26 mln EUR, poprzez wkłady w naturze w postaci udziałów w spółkach Energokompliekt OOO, Conpol sp. z o.o. oraz Uniwersim sp. z o.o. W zamian, akcjonariusze tych spółek obejmą 218.520.263 nowych akcji Spółki. Zarząd RESBUD SE dokonał następującego przydziału akcji nowej emisji:


Kończymy rok 2020 z dużym optymizmem. Pomyślne zakończenie procesu subskrypcji jest ważnym krokiem w realizacji nowej strategii Spółki, która po przejęciu przez nowych akcjonariuszy ma stać się nowoczesnym holdingiem, działającym na rynku budownictwa, energetyki i inżynierii lądowej. Naszym celem jest zwiększenie wartości spółek wchodzących w skład naszego portfolio poprzez nadzór i koordynację ich rozwoju. Chcemy generować zyski dla naszych akcjonariuszy, jednocześnie tworząc wartość dodaną dla gospodarki, społeczeństwa i środowiska naturalnego - mówi Jarosław Gerard Podolski, Członek Zarządu RESBUD SE


Kolejnymi krokami związanymi z procesem emisji nowych akcji będzie zawarcie umów przenoszących wkłady oraz rejestracja podwyższenia kapitału zakładowego RESBUD SE.

Energokompliekt OOO to spółka handlowa z siedzibą w Jekaterynburgu, będąca kompleksowym operatorem dostaw sprzętu, materiałów, chemii budowlanej oraz specjalistycznych urządzeń dla dużych inwestycji infrastrukturalnych, w tym budowy i modernizacji instalacji energetycznych. Jej klientami są m.in. największe firmy budowlane na terenie Rosji i kilku krajów Wspólnoty Niepodległych Państw. Spółka działa też na kilku rynkach zagranicznych - od Polski i Estonii, po Daleki Wschód.

Conpol sp. z o.o. działa jako wykonawca w zakresie budowy obiektów inżynierii lądowej na traktach drogowych i kolejowych oraz zajmuje się wznoszeniem konstrukcji żelbetowych, robotami budowlanymi i pracami w zakresie inżynierii lądowej. Spółka jest także producentem szerokiej gamy betonów. Do najważniejszych realizacji Spółki należą m.in.: rozbudowa Międzynarodowego Terminala Pasażerskiego Kraków - Balice, budowa autostrady A1 na odcinku Tuszyn-Pyrzowice (odcinek G), przebudowa układów torowych wraz infrastrukturą towarzyszącą na linii kolejowej E59 (odcinek Leszno-Czempiń), a także wykonanie robót budowalnych na odcinku linii E30 Kraków Mydlniki - Kraków Główny Towarowy.

Uniwersim sp. z o.o. to producent mas bitumicznych i betonów wysokiej jakości. Spółka od wielu lat współpracuje zarówno z firmami specjalizującymi się w modernizacji oraz przebudowie dróg lokalnych i wojewódzkich, jak również z koncernami realizującymi kontrakty na budowę dróg ekspresowych i autostrad. W latach 2017-2019 wytwórnia była jednym z głównych producentów mieszanki dla Strabag S.A. na potrzeby rozbudowy drogi krajowej nr 8 na odcinku Radziejowice-Przeszkoda.


O Spółce

RESBUD SE to nowoczesny, dynamicznie rozwijający się europejski holding, działający na rynku budownictwa, energetyki i inżynierii lądowej, a także produkcji, logistyki oraz dostaw materiałów dla sektora budowlanego i energetycznego. Spółka notowana jest na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie od września 2007 roku. Łączy nowoczesne podejście do biznesu z 70-letnim doświadczeniem w przemyśle budowlanym.

Wchodzące w skład jego portfolio inwestycyjnego spółki zajmują się przede wszystkim: budową obiektów inżynierii lądowej na traktach drogowych i kolejowych, wznoszeniem konstrukcji żelbetowych, robotami budowlanymi, inżynierią lądową, produkcją mas bitumicznych i betonów, a także dostawą materiałów i sprzętu dla dużych inwestycji infrastrukturalnych, w tym urządzeń do budowy oraz modernizacji instalacji energetycznych. 


Kontakt dla mediów:

Kontakt IR:

Resbud.pl, e-mail: resbud@resbud.pl